1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby

Puszcza Knyszyńska

Puszcza Knyszyńska jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Ciekawa przyroda, wysokie sosny docenione już w średniowieczu jako maszty okrętowe, oraz świeże, czyste powietrze zachęcają do wypoczynku. Na obszarze Puszczy znajduje się 1000 km szlaków - pieszych, rowerowych, kajakowych. Aby docenić jej wyjątkowe walory w 1988 roku utworzono Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. 

 

Tutaj też są ukryte dwa miejsca, w których możemy poznać faunę i florę całej Puszczy. Pierwsze z nich do Silvarium w Poczopku czyli ogród zielarski, drugie - Arboretum w Kopnej Górze - ogród leśny.

Tutaj również, za sprawą licznych cerkwi prawosławnych możemy bliżej poznać tą religię, jej tradycje i zwyczaje. Dodatkowo magnesem przyciągającym wielu turystów jest Podlaski Szlak Tatarski, inaczej nazywany Podlaskim Orientem, na którym mamy możliwość spotkać polskich Tatarów, skosztować ich kuchni, a także zwiedzić świątynie muzułmańską - meczet. Na terenie województwa podlaskiego znajdują się dwa najstarsze w Polsce meczety muzułmańskie - w Bohonikach i Kruszynianach - i obie te miejscowości leżą na szlaku Tatarskim, w odległości ok. 40 km od Supraśla. Pod koniec 2012 obie świątynie zostały uznane za Pomniki Historii.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij