1 Person
  • 1 Person
  • 2 People
  • 3 People
  • 4 People

Knyszynska forest

Puszcza Knyszyńska jest jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Ciekawa przyroda, wysokie sosny docenione już w średniowieczu jako maszty okrętowe, oraz świeże, czyste powietrze zachęcają do wypoczynku. Na obszarze Puszczy znajduje się 1000 km szlaków - pieszych, rowerowych, kajakowych. Aby docenić jej wyjątkowe walory w 1988 roku utworzono Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. 

 

Tutaj też są ukryte dwa miejsca, w których możemy poznać faunę i florę całej Puszczy. Pierwsze z nich do Silvarium w Poczopku czyli ogród zielarski, drugie - Arboretum w Kopnej Górze - ogród leśny.

Tutaj również, za sprawą licznych cerkwi prawosławnych możemy bliżej poznać tą religię, jej tradycje i zwyczaje. Dodatkowo magnesem przyciągającym wielu turystów jest Podlaski Szlak Tatarski, inaczej nazywany Podlaskim Orientem, na którym mamy możliwość spotkać polskich Tatarów, skosztować ich kuchni, a także zwiedzić świątynie muzułmańską - meczet. Na terenie województwa podlaskiego znajdują się dwa najstarsze w Polsce meczety muzułmańskie - w Bohonikach i Kruszynianach - i obie te miejscowości leżą na szlaku Tatarskim, w odległości ok. 40 km od Supraśla. Pod koniec 2012 obie świątynie zostały uznane za Pomniki Historii.

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close